Burn Residency - I etap trwa tydzień dłużej!

Skala ogólnoświatowego zainteresowania projektem Burn Studios przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Również w Polsce młodzi dj-e zgłosili do konkursu ogromną ilość miksów, na które wciąż jeszcze można głosować za pośrednictwem Facebooka. Tę fazę konkursu planowano pierwotnie zakończyć 15 marca, ale w obliczu ogromnej popularności Burn Residency, zapadła decyzja o przedłużeniu pierwszego etapu o tydzień.

Nowy termin, do którego można zgłaszać do konkursu dj-skie miksy i oddawać facebook-owe głosy na swoich faworytów, to 22 marca. Wyłoniona poprzez głosowanie dziesiątka dj-ów będzie w szkole SPINLAB przygotowywać się do ostatecznego mix-offu, czyli imprezy, w trakcie której okaże się, kto leci na Ibizę. Występy młodych dj-ów oceniać będzie jury złożone z dj-ów, producentów i organizatorów imprez. Jest o co walczyć, bo zwycięzcy krajowych eliminacji na imprezowej wyspie wezmą udział w specjalnym obozie, podczas którego swoim doświadczeniem podzielą się z nimi mentorzy Burn Studios, prawdziwe ikony muzyki elektronicznej, m.in. Carl Cox i Pete Tong. Na zwycięzców dj-skich zmagań czekają stanowiska rezydentów w najlepszych klubach Ibizy.

Przypomnijmy - żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy nagrać dobry mix i załadować go na Facebook używając specjalnej aplikacji.
Komentuj

7 dni do końca I etapu Burn Residency

Zanim uczestnicy Burn Residency polecą na Ibizę, muszą przebrnąć przez etap krajowych eliminacji. Piątka najlepszych, wyłoniona przez głosowanie na Facebooku, będzie szlifować swoje skillsy i przygotowywać się do ostatecznej konfrontacji w dj-skiej szkole SPINLAB. O tym, kto ostatecznie dostanie bilet na imprezową wyspę, zadecyduje profesjonalne jury w trakcie imprezy mix-off.Skład pięcioosobowej komisji, dotąd trzymany w ścisłej tajemnicy, został właśnie ogłoszony. W skład jury wejdą ludzie, którzy na muzyce elektronicznej i różnych aspektach dj-ingu znają się doskonale: Rafał Grobel, dj Hyena, dj Falcon1, Michał "Bshosa" Brzozowski oraz Puoteck, którego doskonale znacie z anteny Radia ESKA.

DJ i promotor muzyczny Rafał Grobel reprezentuje barwy wytwórni S1, znanej między innymi z projektu Niewidzialna Nerka. Grobel prowadził z Pezetem program telewizyjny Muzyka Nowoczesna, jest też współorganizatorem głośnej imprezy Record Store Day.

Nikt, tak dobrze jak zwycięzca poprzedniej edycji Burn Residency, nie rozpozna wśród setek dj-ów materiału na gwiazdę Ibizy. Dlatego właśnie do składu jury dołączył pochodzący z Polski dj Hyena, który w 2013 brawurowo przeszedł drogę zakończoną letnią rezydencją w słynnym Cafe Mambo.

Kolejnym dj-em w składzie jury jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich turntablistów (5 tytułów Mistrza Polski IDA) i najlepszych klubowych wyjadaczy, współzałożyciel szkoły SPINLAB, czyli Falcon1. To właśnie w warszawskim SPINLABIE, jedynej w Polsce profesjonalnej szkole dj-skiej, uczestnicy projektu będą nadawać ostateczny kształt setom przygotowywanym na mix-off.

Punkt widzenia menadżerów klubów, w których zwycięzcy projektu będą grać przez całe lato, najlepiej zrozumie ktoś, kto na co dzień sam prowadzi klub. Michał "Bshosa" Brzozowski to dj i organizator imprez, który stworzył w Warszawie imprezową potęgę, czyli klub 1500m2 do wynajęcia. Poza tym Bshosa gra też na najważniejszych scenach festiwalowych w Polsce, Berlinie, Londynie czy Wiedniu, a pod pseudonimem BLCKSHP wydaje dla wytwórni Pets Recs.

UWAGA! Gotowe miksy można zgłaszać do konkursu jedynie do 15 marca, przez facebookowy fanpage www.facebook.com/BurnEnergy

Komentuj

Burn Studios Residency - trwa trzecia edycja!

Trwa kolejna, trzecia już edycja programu Burn Studios Residency. Tym razem stanowiska rezydentów w najlepszych klubach Ibizy czekają na pięciu młodych dj-ów z całego świata. Żeby wziąć udział w konkursie Burna, wystarczy nagrać dobry mix i załadować go na Facebook używając specjalnej aplikacji.Przypomnijmy - Burn Studios Residency to projekt, który pozwala młodym, utalentowanym dj-om spełniać marzenia i pokonać w ciągu kilku tygodni drogę, która zazwyczaj zajmuje kilka lat. Najlepsi adepci muzycznego rzemiosła mają unikalną szansę na zdobycie doświadczenia pod okiem prawdziwych legend dj-ingu. W trakcie specjalnego obozu szkoleniowego, który obejmuje warsztaty i wykłady, zawodnicy poznają pilnie strzeżone patenty gwiazd, opanują wyrafinowane techniki miksowania i nawiążą liczne branżowe znajomości. Wszystko po to, żeby pięcioro zwycięzców mogło przez całe lato zajmować miejsce za konsoletami najlepszych klubów Ibizy.

Polacy mają spore doświadczenie w zwyciężaniu zmagań Burn Residency - wśród wygranych w pierwszej edycji znalazł się nasz rodak Adam Zasada, rok później tryumfował również pochodzący z Polski dj Hyena.

W porównaniu do poprzednich edycji zmian jest sporo: dj-skie etaty czekają nie na troje, ale na pięcioro finalistów, dodatkowo zostanie wybrana gwiazda gwiazd. Sety, które można uploadować na Facebooka pod adresem www.facebook.com/BurnEnergy/app_1396365870622246, będą oceniane przez użytkowników. Spośród autorów najlepszych miksów jury wybierze lokalnych finalistów.

UWAGA! Głosowanie na Facebooku trwa do 15 marca!

Komentuj

A State Of Trance 650 - New Horizons

Nie ma chyba na świecie bardziej popularnej i rozpoznawalnej audycji z muzyką klubową. Nazwa A State Of Trance to już nie tylko dwugodzinne radiowe show, ale również wielka marka, brand związany z imprezami, gadżetami, wydawnictwami muzycznymi i wszystkim, co kojarzy się ze sceną EDM. Chociaż minęło już 13 lat od premiery pierwszego odcinka, który Armin van Buuren zaprezentował w radiu ID&T, to z każdym rokiem A State Of Trance wciąż przyciąga nowych fanów, których oszacowano na ponad 30 milionów na całym globie.

W lipcu 2011 roku została zapoczątkowana seria ekskluzywnych pięciopłytowych boksów, promujących wielką trasę z okazji każdego kolejnego, 50 odcinka kultowego show holenderskiego DJ’a i producenta. Rok 2014 przynosi epizod numer 650, pod roboczą nazwą New Horizons. Wydawnictwo A State Of Trance 650 to 93 utwory, które tym razem wyselekcjonowali i zmiksowali Armin van Buuren, BT, Aly & Fila, Kyau & Albert oraz Omnia.

Pięć płyt wypełnionych po brzegi nie tylko nowościami, ale i wielkimi ponadczasowymi klasykami, a to wszystko w eleganckim digipacku!

Premiera: 25.02.2014, JUŻ W SPRZEDAŻY!

UWAGA!

W tym tygodniu box ASOT 650 Puoteck rozdaje w Gorącej 20. Nie przegapcie!


Komentuj

Markus Schulz - Scream 2

W 2012 roku światło dzienne ujrzał czwarty autorski album Markusa Schulza zatytułowany "Scream". Premierę wsparła wielka trasa promocyjna po Stanach Zjednoczonych, a single "Caught", "Love Rain Down", czy "Nothing Without Me" świetnie radziły sobie na klubowych listach przebojów. Ten utytułowany i wszechstronnie uzdolniony artysta od dłuższego czasu znajduje się w pierwszej lidze najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych DJ'ów na świecie, obok takich gwiazd jak Armin van Buuren, Tiësto, Paul van Dyk, Avicii, ATB, czy Paul Oakenfold. Sklasyfikowany w TOP 10 listy DJ Magazine, a także wybierany najlepszym DJ'em Ameryki.

W 2014 roku Markus Schulz prezentuje swoje najnowsze dzieło, będące niejako kontynuacją ostatniego studyjnego materiału. Album "Scream 2" to zestaw 17 doskonałych kompozycji, prawdziwa kulminacja kariery słynnego producenta. Oprócz singli "Remember This", "Destino", czy "Mardi Gras" Markus przygotował dla swoich fanów wiele zaskakujących niespodzianek, ot choćby kolaboracje z CeCe Peniston, Amy Kirkpatrick z Data Romance, nominowaną do Grammy Lady Vee, Klaussem Goulartem, czy z duetem Venom One.

Premiera: 25.02.2014.

UWAGA! W najbliższą sobotę, 22 lutego, album "Scream 2" Puoteck rozdaje w programie! Słuchajcie ESKA Live RMX od 20:00.


Markus Schulz - Scream 2 - tracklista:

01. Reloaded
02. Revolution (with Venom One feat. Chris Madin)
03. Blown Away (feat. Liz Primo)
04. Remember This
05. Erase You (feat. Lady Vee)
06. Destino
07. Muse (feat. Adina Butar)
08. Dancing In The Key Of Life
09. Lord Knows (feat. Liz Horsman)
10. Fireworks (with Klauss Goulart feat. Paul Aiden)
11. In The Shadows
12. Make You Fall (feat. CeCe Peniston)
13. Mango
14. Mardi Gras
15. Gravity (feat. Amy Kirkpatrick)
16. Reflection
17. Towards The Sun (with Rex Mundi)


Komentuj