7 dni do końca I etapu Burn Residency

Zanim uczestnicy Burn Residency polecą na Ibizę, muszą przebrnąć przez etap krajowych eliminacji. Piątka najlepszych, wyłoniona przez głosowanie na Facebooku, będzie szlifować swoje skillsy i przygotowywać się do ostatecznej konfrontacji w dj-skiej szkole SPINLAB. O tym, kto ostatecznie dostanie bilet na imprezową wyspę, zadecyduje profesjonalne jury w trakcie imprezy mix-off.Skład pięcioosobowej komisji, dotąd trzymany w ścisłej tajemnicy, został właśnie ogłoszony. W skład jury wejdą ludzie, którzy na muzyce elektronicznej i różnych aspektach dj-ingu znają się doskonale: Rafał Grobel, dj Hyena, dj Falcon1, Michał "Bshosa" Brzozowski oraz Puoteck, którego doskonale znacie z anteny Radia ESKA.

DJ i promotor muzyczny Rafał Grobel reprezentuje barwy wytwórni S1, znanej między innymi z projektu Niewidzialna Nerka. Grobel prowadził z Pezetem program telewizyjny Muzyka Nowoczesna, jest też współorganizatorem głośnej imprezy Record Store Day.

Nikt, tak dobrze jak zwycięzca poprzedniej edycji Burn Residency, nie rozpozna wśród setek dj-ów materiału na gwiazdę Ibizy. Dlatego właśnie do składu jury dołączył pochodzący z Polski dj Hyena, który w 2013 brawurowo przeszedł drogę zakończoną letnią rezydencją w słynnym Cafe Mambo.

Kolejnym dj-em w składzie jury jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich turntablistów (5 tytułów Mistrza Polski IDA) i najlepszych klubowych wyjadaczy, współzałożyciel szkoły SPINLAB, czyli Falcon1. To właśnie w warszawskim SPINLABIE, jedynej w Polsce profesjonalnej szkole dj-skiej, uczestnicy projektu będą nadawać ostateczny kształt setom przygotowywanym na mix-off.

Punkt widzenia menadżerów klubów, w których zwycięzcy projektu będą grać przez całe lato, najlepiej zrozumie ktoś, kto na co dzień sam prowadzi klub. Michał "Bshosa" Brzozowski to dj i organizator imprez, który stworzył w Warszawie imprezową potęgę, czyli klub 1500m2 do wynajęcia. Poza tym Bshosa gra też na najważniejszych scenach festiwalowych w Polsce, Berlinie, Londynie czy Wiedniu, a pod pseudonimem BLCKSHP wydaje dla wytwórni Pets Recs.

UWAGA! Gotowe miksy można zgłaszać do konkursu jedynie do 15 marca, przez facebookowy fanpage www.facebook.com/BurnEnergy

Komentuj